Home ELEMENTY URZĄDZENIA AQUARION

ELEMENTY UZRZĄDZENIA AQUARION

Poszczególne elementy urządzenia - AQUARION

  • System elektrod tytanowo-platynowych

Najdroższa część urządzenia. Urządzenie posiada 5 elektrod. Warstwa platynowa czyni jonizacje maksymalnie higieniczną, podczas gdy warstwa tytanowa gwarantuje niezwykle długi okres żywotności (20 lat).

  • System automatycznego oczyszczania elektrod

Urządzenie posiada opatentowany system automatycznego oczyszczania elektrod, dzięki któremu możemy otrzymywać wodę alkaliczną lub kwaśną, nawet gdy w tle stale są oczyszczane elektrody.

  • Mikrokomputer

Urządzenie jest kontrolowane przez mikrokomputer, który reguluje i kieruje procesem wytwarzania wody jonizowanej. Ustala wartość pH, ciśnienie wody; posiada wbudowany własny system diagnostyczny. Można go włączyć przez proste naciśnięcie przycisku. W przypadku skoków napięcia prądu, zwarcia lub jeśli w wodzie są obecne jakieś niebezpieczne zanieczyszczenia przemysłowe (np. rtęć), komputer automatycznie wyłączy urządzenie.

  • Wielostopniowy filtr

Wkład filtra o średnicy 0,01 mikrona nie tylko doskonale filtruje wodę, ale również dodatkowo ja uaktywnia dzięki korzystnym właściwościom turmalinu. Turmalin jest unikalnym półszlachetnym kamieniem, który wytwarza napięcie elektryczne (0.06 mA) i uwalnia dalekie promieniowanie podczerwone. W naturalny sposób jonizuje wodę, tak więc już w fazie oczyszczania wody, jak ,,superdoładowacz", wzbogaca ją w jony, zwiększając skuteczność jonizatora w tym zakresie. Do pozostałych faz filtra podstawowego zaliczamy filtr włóknikowy oraz granulowany węgiel aktywowany, które dodatkowo zwiększają czystość wody poprzez usuwanie zapachów i toksyn. Węgiel aktywowany jest nasycony srebrem w celu zahamowania rozwoju bakterii w czasie, gdy jonizator nie pracuje. Wkład filtra można łatwo wymienić.

  • Cyfrowy wyświetlacz

Cyfrowy, łatwy do odczytu wskaźnik pozwala na przybliżoną ocenę czasu wymiany fil¬tra. Kolor tła oświetlenia zmienia się w zależności od trybu obsługi. Urządzenie ,,pamięta" pH ostatnio używanej wody i podczas ponownego uruchomienia będzie wytwarzać te same parametry. Na wyświetlaczu wskaźnik  czytnika pH zaświeci się na niebiesko - jeśli wytwarzamy wodę alkaliczna lub na pomarańczowo - jeśli urządzenie wytwarza roztwór kwaśny.

Podsumowanie

A zatem aparat oczyszczający i jonizujący  wodę to urządzenie, które wytwarza całkowicie bezpieczną, jonizowaną wodę pitną. Z jego pomocą  możemy  nie  tylko  oczyścić wodę (zanieczyszczoną przez środki chemiczne/chlor/mikroorganizmy, itp.), ale także zjonizować ją i wzbogacić w tlen, co również może być korzystne dla naszego zdrowia.