Home

DOBRA WODA - NASZE ZDROWIE - ROLA WODY W ORGANIZMIE

Od stuleci ludzie szukają korzeni młodości, a może też od czasów przed naszą erą. Chcą odnaleźć nadzwyczajny rodzaj wody o właściwościach leczniczych. Chcą odkryć- eliksir młodości – który może cofnąć czas, przez co nadal będziemy młodzi, albo rozwiążą się nasze problemy zdrowotne. Bez wątpienia odkrycia w tym zasięgu prowadzone są i w dzisiejszych czasach, ale metody tych badań uległy zmianie.

Woda ma ogromne znaczenie dla życia na naszej planecie. Każdy z nas składa się głównie z wody, z tej przyczyny prawidłowa ilość wody w organizmie jest nie naprawdę bardzo ważna z punktu widzenia zachowania naszego zdrowia.

Woda pełni wiele ważnych funkcji:

 • wspiera wchłanianie substancji znajdujących się w jedzeniu,
 • usuwa i rozpuszcza z organizmu produkty przemiany materii,
 • pełni ważną rolę w utrzymaniu stałej temperatury ciała (pocenie się i parowanie),
 • ochrania nasze narządy,
 • jest nie zastąpiona w wielu procesach fizjologicznych

 


Pić wodę musimy nie tylko wtedy kiedy pragnie nam się pić. Pragnienie świadczy już o niedoborze wody. Organizm ludzki nie potrafi przechowywać, ani gromadzić zapasów wody, dlatego trzeba cały czas ją uzupełniać. Aby utrzymać równowagę i regularny przebieg procesów zdrowotnych organizmu, należy codziennie pić około 2,5 litra wody. Oczywiście w pewnych okolicznościach należy zwiększyć tą ilość wody nawet do 3-4 litrów dziennie, np. gdy bardzo się pocimy ( w wakacje lub uprawiając jakiś sport lub ciężko pracujemy fizycznie). Bardzo istotne jest picie odpowiedniej ilości zdrowej wody. Teraz to bardziej jest możliwe, gdyż są już osiągalne urządzenia do uzdatniania wody z wodociągu. Rewelacyjnych urządzeniem jest Aquarion.

Gdy zamontujesz Aquarion, woda popłynie najpierw przez automatyczny filtr, który odfiltrowuje duże zanieczyszczenia. Urządzenia posiada też położony wewnątrz filtr o wielkości 0,01 mikrona, który oczyszcza wodę z bakterii i wirusów. Po ukończeniu etapu filtracji, woda zostaje poddana jonizacji. Odbywa się to w tytanowo-platynowym pojemniku między dwoma elektrodami. Te dwie elektrody i wewnętrzna część pojemnika rozdzielone są specjalną membraną. Sami możemy podjąć decyzję, jakie chcemy uzyskać właściwości wody i w odpowiedni sposób przystosować do tego urządzenie. Oprócz tego, obecność turmalinu o specjalnych właściwościach wzbogaca wodę w ujemne jony.

Aquarion ma unikalną, charakterystyczną właściwość: potrafi oddzielać wodę na wodę kwaśną lub alkaliczną. Pierwotne badania w tym zasięgu rozpoczęły się ok. 50 lat temu w Japonii i byłym ZSRR. W czasie doświadczeń na roślinach i zwierzętach zaczęto zauważać coraz więcej korzystnych zmian. Zdecydowano więc zrobić badania na ludziach. Efekt końcowy przeszedł wszelkie przewidywania.

AQUARION CALIVITA produkuje jonizowaną wodę, filtrując kilka razy tzw. „kranówkę” i usuwając z niej chlor dzięki elektrodom. Po filtracji, woda będzie miała albo odczyn pH kwaśny albo zasadowy. Organizm ludzki ma odczyn delikatnie zasadowy, więc konsumpcja jonizowanej wody alkalicznej nie ma na nasz organizm negatywnego wpływu, a wprost przeciwnie- jonizowana woda wspomaga prawidłowe jego działanie i funkcjonowanie. Wodę kwaśną możemy użyć tylko zewnętrznie. Możemy ją też używać stosować do odkażania pewnych powierzchni, bez używania substancji chemicznych.


 

Czy wiesz, że…?

 • woda stanowi od 45-75% masy ciała człowieka;
 • ilość wody w organizmie spada wraz z wiekiem (u osób starszych wynosi ok. 45%);
 • zawartość wody w narządach jest różna: soczewka oka: 99%, mięśnie: 74-80%, płuca: 80%, wątroba: 68%;
 • na 1 kg masy ciała organizm dorosłego człowieka potrzebuje ok. 30 cm3 wody na dobę;
 • organizm człowieka na każdą 1 kcal pożywienia potrzebuje 1 cm3 wody;
 • płyny trzeba uzupełniać często, w małych ilościach – jednorazowe przyjęcie powinno wynosić od 100-150 ml;
 • odwodnienie w granicach 2-3% masy ciała obniża wydolność fizyczną organizmu, niedobór wody sięgający 5-8% masy ciała  powoduje dalsze zaburzenia wydolności fizycznej i psychicznej organizmu.

 

Woda pełni szereg ważnych funkcji w organizmie:

 • wspomaga wchłanianie substancji znajdujących się w pokarmach;
 • transportuje składniki odżywcze do komórek;
 • rozpuszcza i usuwa zbędne produkty przemiany materii;
 • odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała (parowanie, pocenie się);
 • chroni najważniejsze narządy;
 • nawilża wdychane powietrze;
 • jest niezbędna w wielu ważnych procesach fizjologicznych;
 • nawilża m.in.: gałkę oczną, błony śluzowe, stawy.


Nasz organizm nie potrafi gromadzić i przechowywać dużych ilości wody, dlatego też należy ją bezustannie uzupełniać. Aby zachować równowagę i prawidłowy przebieg procesów życiowych organizmu, powinniśmy pić ok. 2,5 l wody dziennie. W pewnych sytuacjach, kiedy wzmożone jest pocenie się organizmu (np. ciężka praca fizyczna, ćwiczenia), możemy zwiększyć tę ilość nawet do 3-4 litrów. Dlatego tak ważne jest, aby pić odpowiednią ilość wody dobrej jakości. Nasuwa się pytanie – w jaki sposób można sobie zapewnić stały dostęp do wody, która będzie właściwa dla naszego organizmu?

Rozwiązaniem jest Aquarion – urządzenie służące do oczyszczania i jonizacji wody.

 

Jaką wodę zapewnia nam to urządzenie?

 

Oczyszczoną

Aquarion wyposażony jest w zewnętrzny filtr mechaniczny, który odfiltrowuje większe zanieczyszczenia, a także drugi filtr wewnętrzny o średnicy 0,01 mikrona, umożliwiający oczyszczanie wody z wirusów i bakterii. Filtr wewnętrzny składa się z kilku warstw: z węgla aktywowanego srebrem, włóknikowych, turmalinu.

Jonizowaną

Jonizacja ma miejsce w specjalnym naczyniu pomiędzy dwoma tytanowo-platynowymi elektrodami. Te dwie elektrody oraz wewnętrzna część naczynia są oddzielone specjalną membraną. Możemy sami zadecydować, jakie właściwości wody chcemy uzyskać i w odpowiedni sposób dostosować urządzenie.

Aquarion posiada więc unikalną cechę rozdzielania wody na wodę o kwaśnym lub alkalicznym odczynie pH. Nasz organizm ma odczyn lekko zasadowy, dlatego też konsumpcja wody alkalicznej wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu: dodaje energii, obniża zmęczenie, aktywuje i równoważy naturalny system ochronny organizmu, wspomaga funkcje  trawienia i funkcjonowanie nerek, zmniejsza zakwaszenie, cellulit. Właściwe jej połączenie z codzienną dietą może wspomóc proces odchudzania. Jonizowana woda alkaliczna jest wspaniałym antyoksydantem.

Zawiera wiele hydroksylowych jonów (OH-), które wiążą wolne rodniki w naszym organizmie. Wodę kwaśną można stosować tylko zewnętrznie do pielęgnacji skóry lub używać ją do dezynfekcji pewnych powierzchni, bez konieczności stosowania substancji chemicznych. Elektrody tytanowo-platynowe zapewniają optymalny ujemny poziom ORP (potencjał oksydoredukcyjny – określa zdolności do oddawania i przyjmowania elektronów, czyli do wchodzenia w reakcje chemiczne powodujące utlenianie lub redukcję). Ujemny potencjał ORP umożliwia działanie antyoksydacyjne. Zakres poziomu jonizacji: 1-4.

Obecność turmalinu zawartego w filtrze wewnętrznym, wzbogaca dodatkowo wodę w ujemne jony, które posiadają właściwości antyoksydacyjne.

Natlenioną

Woda z urządzenia jest także bogata w tlen. O właściwej strukturze.


Podczas procesu jonizacji zmienia się struktura wody. W wodzie tradycyjnej występuje 12-18 molekuł, zaś w wodzie jonizowanej klastery wody złożone są z 6 cząsteczek. Dzięki temu woda o takiej strukturze łatwiej przechodzi przez ,,kanały wodne’’ błon komórkowych, zwiększa się zdolność nawodnienia organizmu, a także skuteczność oczyszczania.

Aquarion jest łatwy w użyciu, posiada estetyczny wygląd oraz przy właściwym stosowaniu może służyć nawet 20 lat.

Już dziś zapewnij sobie i swoim bliskim dostęp do niezbędnej dla życia, czystej, dobrej jakości wody. Wybierz Aquarion!